Stróż prawa spotkał się z rodzicami - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Stróż prawa spotkał się z rodzicami

Data publikacji 29.11.2018

We wtorek i środę (27,28.11.2018r.) mł. asp. Wojciech Galiński spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi. Funkcjonariusz omówił zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zwrócił uwagę na zjawisko cyberprzemocy. Podkreślił, że „kontrola rodzicielska” może pomóc w eliminowaniu zagrożenia czyhających na dzieci.

Tematem przewodnim spotkań policjanta z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi była cyberprzemoc. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, na czym polega m.in. hejtowanie, stalking czy fishing. Policjant wskazał  jakich informacji nie powinno się umieszczać w Internecie. Przestrzegał też przed okazywaniem zbytniej ufności przez dzieci podczas zawierania wirtualnych znajomości. Zwrócił również uwagę by uczestnicy dostosowali poziom gier komputerowych do wieku swoich pociech.  Podkreślił, że rodzice powinni zwiększać swoją świadomość w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, gdyż pozwoli to na eliminację zagrożeń czyhających na ich dzieci. Funkcjonariusz przybliżył także kwestie prawne związane z odpowiedzialnością karną.

Warto wspomnieć, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, już w najmłodszych klasach, przy współpracy z rodzicami mogą przynieść zamierzony efekt.

 

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese