UROCZYSTE OTWARCIE MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO W BYSŁAWIU - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

UROCZYSTE OTWARCIE MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO W BYSŁAWIU

Data publikacji 29.11.2018

Wczoraj (28.11.2018r.) w Szkole Podstawowej w Bysławiu odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego, w której wzięła udział m.in. tucholska policja. To kolejne już takie miasteczko na terenie naszego powiatu, gdzie młodzi ludzie, będą mogli w praktyczny sposób poznawać przepisy ruchu drogowego i doskonalić umiejętności jazdy na rowerze.

Wspomniana inwestycja to projekt gminy Lubiewo dot. „Modernizacji miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Bysławiu w ramach "Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020", którego partnerem była m.in. tucholska policja. W trakcie spotkania komendant nadkom. Wiesław Gapa podziękował za owocną współpracę, przy tworzeniu tego jakże ważnego dla dzieci i młodzieży obiektu. Następnie Pani Wioletta Szymczak Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sporu i Promocji Gminy Lubiewo przekazała klucze do miasteczka Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bysławiu. Po oficjalnym otwarciu miasteczka zaproszeni goście wraz z uczniami mogli już przespacerować się po jego ulicach.

Celem powstania tego obiektu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa w komunikacji wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Miasteczko umożliwia między innymi naukę przepisów oraz weryfikację praktycznych umiejętności jazdy na rowerze w bezpiecznej i odizolowanej od realnych zagrożeń przestrzeni. Obiekt jest idealnym miejscem, aby w zbliżonych do ruchu ulicznego warunkach, przygotować dzieci do radzenia sobie w niebezpiecznych i ryzykownych sytuacjach. Można również stworzyć dzieciom i młodzieży realia codziennej drogi do szkoły i spowodować by była ona pokonywana w bezpieczny, świadomy i rozsądny sposób. Dodatkowo miasteczko niewątpliwie pomoże w przygotowaniu uczniów do egzaminu na kartę rowerową czy uczestnictwa w kolejnych etapach corocznego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Miejscowa policja zawsze, chętnie włącza się w przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszego społeczeństwa.

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese