Policjanci z Tucholi zapobiegli tragedii - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Policjanci z Tucholi zapobiegli tragedii

Tucholscy mundurowi, w trakcie pełnienia nocnej służby, postanowili zatankować radiowóz na jednej ze stacji benzynowych na terenie miasta. Chcąc zapłacić za paliwo zauważyli w witrynie wystawowej, że pracujący tam mężczyzna traci przytomność. Stróże prawa weszli do środka przez okienko kasowe i udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Mundurowi mł. asp. Dariusz Pacek i sierż. Dariusz Remus pełnili nocną służbę na terenie Tucholi. Około 3:00 postanowili zatankować radiowóz na jednej ze stacji benzynowych w mieście. Gdy chcieli zapłacić w kasie za paliwo zauważyli w witrynie budynku jak pracownik powoli traci przytomność. Policjanci próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną, lecz było to już niemożliwe. Mundurowi zdążyli przytrzymać go przez uchylone okienko kasowe, by ten nie upadł na podłogę i weszli przez nie do środka.

Policjanci wynieśli mężczyznę na zewnątrz. Udzielili mu pomocy i kontrolowali jego funkcje życiowe. Mężczyzna już po chwili doszedł do siebie. Dalej zajęli się nim ratownicy, którzy zabrali go na obserwację. 

 

 

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese