Działania pod nazwą „Świeć przykładem” - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Działania pod nazwą „Świeć przykładem”

Data publikacji 22.11.2018

We wtorek (20.11.2018r.) policjanci miejscowej drogówki włączyli się w działania profilaktyczne pt. "Świeć przykładem". Celem akcji było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, które bezsprzecznie zwiększają ich widoczność na drodze.

Tucholscy policjanci w ramach akcji pod nazwą „Świeć przykładem” prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W tym czasie mundurowi wręczali niechronionym uczestnikom ruchu odblaski  i przypominali o obowiązku ich zakładania. Stróże prawa wielokrotnie podkreślali, że te elementy odblaskowe mają niewątpliwy wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci podczas kontroli drogowych przypominali również kierowcom aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych. 

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

 

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese