Policja czuwa nad bezpieczeństwem seniorów - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Policja czuwa nad bezpieczeństwem seniorów

Data publikacji 14.11.2018

W ubiegły czwartek (8.11.2018r). w Tucholskim Ośrodku Kultury mł. asp. Wojciech Galiński spotkał się z członkami Klubu Seniora „Jesień”. W trakcie tej wizyty szczegółowo omówił zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze w otaczającym ich środowisku. Spotkanie rozpoczyna cykl działań profilaktycznych, które odbędą się na terenie całego powiatu tucholskiego.

Stróż prawa w rozmowie z seniorami poruszył ważne tematy dotyczące m.in. oszustw tzw. metodą na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP i pracownika energetyki.  Mundurowy zaprezentował krótkie filmy instruktażowe obrazujące mechanizmy działania oszustów i wskazał jak się przed nimi bronić. Następnie policjant omówił elementy umundurowania oraz wyposażenia do służby jakie powinien posiadać funkcjonariusz.

Stróż prawa apelował również do uczestników  o rozwagę przy zakupie przedmiotów po zaniżonej cenie. Przestrzegał też przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania różnego rodzaju umów. Miejscowi policjanci systematycznie będą prowadzić działania profilaktyczne adresowane do seniorów na terenie naszego powiatu.

 

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese