Znamy już laureatów II edycji konkursu „Przyjazny Dzielnicowy” - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Znamy już laureatów II edycji konkursu „Przyjazny Dzielnicowy”

Data publikacji 09.07.2018

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu.To wymaga szczególnych predyspozycji i cech charakteru. Zapewne tacy właśnie są dzielnicowy wyróżnieni w konkursie "Przyjazny Dzielnicowy". To mieszkańcy naszego województwa ich wskazali.

Konkurs „Przyjazny Dzielnicowy” miał na celu wyłonić dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, czym przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązywania problemów lokalnej społeczności. Zależało nam również na wsparciu i docenieniu dzielnicowych wyróżniających się szczególną empatią i zaangażowaniem w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych, a jak napisała  jedna z osób zgłaszających w pierwszej edycji konkursu „nie jest to praca łatwa i doceniana bo jej sukcesy nie są mierzalne”.

„Miarą sukcesu dzielnicowego jest szacunek jakim cieszy się wśród ludzi w wyniku codziennej żmudnej pracy, można by rzec pracy u podstaw podjętej na rzecz miejscowej społeczności”.

Komisja konkursowa po szczegółowej analizie uzasadnień zawartych w 35 zgłoszeniach, ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania i profesjonalizmu dzielnicowego w opisanej sytuacji, wyłoniła trzech laureatów.

 

Z wielką satysfakcją przedstawiamy Państwu laureatów II edycji konkursu  „Przyjazny Dzielnicowy”:

st.sierż. Krystian Tyburski  - Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie,

sierż.szt. Dawid Superczyński - Komenda Powiatowa Policji w Żninie,

mł.asp. Mateusz Majewski - Posterunek Policji w Gostycynie.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz kandydatom zgłoszonym do konkursu!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz konkurs i zgłosić dzielnicowego. Wręczenie nagród laureatom ufundowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w dniu 17.07.2018 roku w Toruniu.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: podkom. Adam Kumkowski-Wydział Prewencji
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz