Wiadomości

PRZEPIS NA "NAJSYMPATYCZNIEJSZE ZWYCIĘSTWO" W TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Data publikacji 22.06.2018

Przypomnijmy, że w kwietniu w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi po eliminacjach gminnych, odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami, bez zaskoczenia, okazali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Gostycynie. Obie drużyny przygotowywała Pani Maria Pałka.

Reprezentanci powiatu tucholskiego w ubiegłym miesiącu (19.05.2018r.)  w WORD w Włocławku zmagali się na szczeblu eliminacji wojewódzkich, gdzie II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych na III miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum w Gostycynie. Pierwszy tak wysoki sukces i to obu drużyn to wynik ciężkiej pracy, doświadczenia i poświęcenia – GRATULUJEMY.

Zastępca komendanta tucholskiej policji podkom. Marcin Szulczyk osobiście podziękował za włożony wkład i ogromne zaangażowanie reprezentującym szkołę podstawową i gimnazjum uczniom i opiekunowi drużyny Pani Marii Pałce. Oprócz listów pochwalnych wręczył drobne upominki.

Zmagania na szczeblu wojewódzkim tym razem były wyjątkowe ponieważ skład sędziowski nie informując wcześniej uczestników oceniał  także pod kątem wyłonienia „najsympatyczniejszej drużyny”. Okazało się, że i w tej kategorii nasi reprezentanci nie zawiedli.

Podinspektor Tomasz Meyze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ufundował tutaj nagrodę w postaci księgi o historii turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W jego imieniu zastępca komendanta miejscowej policji podkom. Marcin Szulczyk miał zaszczyt wręczyć także i ten cenny upominek wraz z listem gratulacyjnym.

„Szefowa drużyn” w bardzo dobrych słowach opisywała zaangażowanie sędziów i organizatora , przekazała także osobiste podziękowania dla Pana podinsp. Tomasza Meyze  kierując list pochwalny do Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

W trakcie rozmowy z uczniami i ich prowadzącą podkom. Marcinowi Szulczykowi udało się poznać przepis na sukces, który zdradziła w rozmowie  skromna i uśmiechnięta, a zarazem profesjonalna od wielu lat w swoich dążeniach Pani Maria Pałka. Od lat jej podopieczni byli bardzo dobrze przygotowani do testu, mówiła tutaj, że „oni posiadają tak ogromną wiedzę, że nie zaskakują ich nawet te wszystkie szczególiki  wskazane w Prawie o Ruchu Drogowym”, natomiast to nie dawało gwarancji miejsca na podium. Towarzyszący Pani Marii Pałce i jej drużynom od lat kierowca szkoły, także bardzo przeżywający zmagania uczniów zmobilizował opiekunkę, aby położyć nacisk także na praktykę – co jak widać przyniosło wymierne skutki.

Pani Maria Pałka to wyjątkowa osoba, ponieważ swoją postawą pokazuje podopiecznym nie tylko, że ciężka i zdyscyplinowana praca przynosi sukcesy ale także, że można je odnosić w pięknym stylu.

OGROMNE GRATULACJE dla najsympatyczniejszych zwycięzców i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia nie tylko na szczeblu powiatu tucholskiego tego legendarnego, niezwykle popularnego turnieju składa podkom. Marcin Szulczyk Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi.

Autor: podkom. Marcin Szulczyk
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese