Podczas zakupów pilnujmy portfeli - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Podczas zakupów pilnujmy portfeli

Data publikacji 13.12.2016

Czas przygotowań do świąt to okres m.in. wzmożonych zakupów. Dla złodziei kieszonkowych to czas wyjątkowo pracowity. To właśnie wtedy jesteśmy najbardziej roztargnieni i wtedy też najłatwiej możemy paść ofiarą „kieszonkowców”.

Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę oraz czujność podczas świątecznych zakupów. W okresie, kiedy jesteśmy zaaferowani przedświątecznymi przygotowaniami wyjątkowo łatwo stać się ofiarą złodziei kieszonkowych. Dlatego podczas zakupów powinniśmy zrobić wszystko, by nie pozwolić im „dobrać się” do naszych finansów. Kilka wskazówek:


- nie nośmy dużych sum pieniędzy – jeśli podczas zakupów nie chcemy płacić kartą, a potrzebujemy większej gotówki bezpieczniej rozmieścić ją w kilku miejscach. W ten sposób, nawet jeśli padniemy ofiarą złodziei, nie stracimy wszystkich pieniędzy;


- zamykajmy torebki, chowajmy portfele w mniej dostępne miejsca – otwarta torebka czy portfel umieszczony w tylnej kieszeni spodni lub (o zgrozo!) na dnie wiklinowych koszy na zakupy, to dla „kieszonkowców” prawie jak zaproszenie. Jeżeli portfel umieścimy w wewnętrznej kieszeni kurtki, a tą następnie zamkniemy lub w zamkniętej torebce to z pewnością złodziejowi trudniej będzie go zdobyć. Pamiętajmy też, żeby podczas zakupów, kiedy jesteśmy zajęci oglądaniem towaru nie odkładać torebek czy saszetek w miejsca, gdzie właściwie nie mamy nad nimi kontroli.


- unikajmy tłoku – tworzenie sztucznego ścisku, to dla wielu złodziei jedna z metod działania, podczas której łatwiej o bezpośredni kontakt, a tym samym łatwiejszy dostęp do naszej gotówki. Kiedy już znajdziemy się w tłumie, warto kontrolować miejsce w którym trzymamy portfel.


Zwiększenie czujności podczas przedświątecznego zakupowego szaleństwa z pewnością pozwoli nam uniknąć sytuacji, że staniemy się ofiarami złodziei, dzięki czemu nasze swięta będą spokojne i radosne.

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak