Zakończono akcję "Bezpieczny weekend" - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Zakończono akcję "Bezpieczny weekend"

Data publikacji 16.08.2016

Wyjątkowo spokojnie przebiegała policyjna akcja „Bezpieczny weekend” na terenie powiatu tucholskiego. Funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo na drodze, mimo bardzo dużego natężenia ruchu, w ciągu 4 dni odnotowali tylko 6 zdarzeń drogowych. Nie obyło się jednak bez nietrzeźwych uczestników ruchu.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend” trwała od piątku do poniedziałku. W jej trakcie nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tucholskiego czuwało łącznie ok. 70 funkcjonariuszy. Mimo bardzo dużego natężenia ruchu, odnotowano jedynie 6 zdarzeń drogowych, z czego 3 poważniejsze..

Do jednego z nich doszło w sobotę (13.08.2016r.) ok godz. 9.00 w Śliwicach. Kierujący kia sorento nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, wypadł z drogi i dachował. 20 – letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jechał sam. Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziła policyjna kontrola. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat. 

W tym samym dniu, ok. godz. 16.30 doszło do kolizji na rasie Lubiewice – Błądzim. 36 – letni mieszkaniec małopolski kierując, autem ciężarowym, podczas manewru wyprzedzania  nie upewnił się, że ma wystarczająco dużo miejsca i najechał na tył jadącej przed nim toyoty yaris.  Kierowca był trzeźwy. Za wykroczenie policjanci nałożyli na niego manat karny.

Niezbyt fortunie długi weekend zakończył też 49 – letni mieszkaniec Jastrowia. W poniedziałkowe przedpołudnie (15.08.2016r.) na trasie Kęsowo – Drzożdżenica, kierując BMW nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim audi i uderzył w jego tył. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia nałożyli na 49- latka grzywnę w postaci mandatu.

Tego samego dnia, krótko przed zakończeniem policyjnych działań, ok. godz. 21.00. funkcjonariusze ruchu drogowego, na trasie Bladowo –Żalno, zatrzymali 51 – letniego mieszkańca Tucholi. Mężczyzna kierował rowerem, mimo że, był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kontrola trzeźwości cyklisty wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło blisko 3 prom. Tucholanin odpowie za kierowanie rowerem  w stanie nietrzeźwości.

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak