Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 14.01.2020

Miejscowi stróże prawa regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. To bardzo istotne, ponieważ warunki pogodowe są coraz trudniejsze. W trosce o bezpieczeństwo osób narażonych na wychłodzenie apelujemy do wszystkich, by informowali służby o miejscach, gdzie mogą oni przebywać.

Znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia bezdomnych. Zagrożenie to dotyczy szczególnie osób przebywających na wolnym powietrzu, w opuszczonych budynkach czy też nieogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego tucholscy policjanci sprawdzają m.in. dworce, pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca,  w których mogą przebywać takie osoby.  Funkcjonariusze przekazują bezdomnym informacje oraz pomagają im w dotarciu do odpowiednich placówek, gdzie mogą uzyskać pomoc.

Przypominamy mieszkańcom naszego powiatu, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, które znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić poprzez aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy dzwoniąc na numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że każda taka informacja może uratować komuś życie.

 

Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese