Bezpieczny długi listopadowy weekend na drogach powiatu tucholskiego - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Bezpieczny długi listopadowy weekend na drogach powiatu tucholskiego

Data publikacji 13.11.2019

Od piątku do poniedziałku (8-11.11.2019r.) na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania pt. „Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend”. W ramach tej akcji tucholscy policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. Podczas tych działań nie odnotowano żadnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

Kolejny już długi listopadowy weekend był czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 55 tucholskich policjantów. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi prócz pomiarów prędkości zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas tych czterech dni na terenie naszego powiatu doszło do dwóch niegroźnych kolizji. Przyczynami tych zdarzeń drogowych były nieprawidłowe wymijanie i stan nawierzchni. Tym razem nie odnotowano amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Cieszy fakt, że liczba świadomych kierowców rośnie, co ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nie zapominajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu.

 

Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese